10 Nisan 2020 Cuma

Grand Theft Auto IV - 512 MB Sorunu ve Çözümü!Normal şartlarda blogumda bu tarz içeriklere yer vermezdim ancak çoğu insanın bu konuda şikayetçi olduğunu görünce ve yorumlarda da benzer sorular gelince genel olarak bir açıklamada bulunmak istedim.

Ne yazık ki Rockstar Games, zamanında Grand Theft Auto IVMicrosoft Xbox 360'dan PC'ye port etmişti. Bu port ile birlikte yıllardır bitmek bilmeyen sorunlara maruz kaldık.

Steam'de yenilenen The Complete Edition sürümü olsun, Episodes from Liberty City olsun, asıl ana oyun olan Grand Theft Auto IV olsun ne yazık ki günümüzde 512 MB ya da daha az olarak 64 MB gibi sorunlarla karşımıza çıkıyor. Bunun çözümü basittir.

Yeni bir not belgesi oluşturun, bu not belgesinin adını "commandline.txt" yapın, ardından da not belgesinin içine girerek aşağıdaki kodu yazın. Ekran kartınız ne ise ona göre yazın. Benimki 6 GB'lık GTX 1060 olduğu için sonuna 6000.0'i ekliyorum. Bu sistemden az bir ekran kartınız varsa siz de onu kullanın. Eğer fazla ise ona göre arttırın ama direk aşağıdaki kodu kullansanız da olur.

-availablevidmem 150.0

Son olarak ise bu not belgesini oyunun kurulu olduğu klasöre atınız. Sorun çözülecektir. Az bir şey yükseme var ise sondaki sayıyı biraz daha arttırın.

3 yorum:

  1. Abi bayadır siten kapalıydı sonunda aramıza döndün

    YanıtlayınSil
  2. Site Ağustos 2019'dan beri açık. Değişik bir şey deneyecektim ama sonra uğraşmadım. Blogspot'a da geri dönmek istiyordum. Döndük bakalım.

    YanıtlayınSil
  3. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

    YanıtlayınSil