21 Mart 2020 Cumartesi

Grand Thef Auto IV: The Complete Edition – Türkçe Yama


     Bu Türkçe yama paketi, Rockstar Games’in seneler sonra Steam ve kendi oyun platformu olan Rockstar Launcher için yeniden oluşturulmuş olan Grand Theft Auto IV: The Complete Edition için entegre edilmiştir.
Çeviriler, çeşitli çevirmenler ve çeviri grupları ile tamamlanmıştır!

     Grand Theft Auto IV’ün Türkçe yaması Oğuz Gürsel ve Tayfun Kumaş’a aitken, The Lost and Damned’in Türkçe yaması Türkçe Oyun (www.turkce-oyun.com) ekibi, The Ballad of Gay Tony’nin Türkçe yaması GTATurk.com (www.gtaturk.com) yani yeni adıyla GTAMulti.com (www.gtamulti.com) ekibi ile tamamlanmıştır.

     Bu paket, Tayfun Kumaş (TayfunKey) tarafından hazırlanıp GTATR.com (www.gtatr.com) üzerinde yayınlanmıştır!
Grand Theft Auto IV ve Story DLC’leri ve Türkçe Yamalar Hakkında!

GTA IV ve DLC Durumu!

   Grand Theft Auto IV: The Complete Edition sürümü, ana oyun olan Grand Theft Auto IV’ü ve bu oyunun iki senaryo DLC’si olan “The Lost and Damned” ile “The Ballad of Gay Tony”i kapsamaktadır.

   Rockstar Games’in 29 Nisan 2008 tarihinde Sony PlayStation 3 ve Microsoft Xbox 360 için piyasaya sürdüğü Grand Theft Auto IV, aylar sonra 02 Aralık 2008 tarihinde konsollardan PC’ye port edilmişti.

   Firma, 12 Şubat 2009 tarihinde ise sadece Microsoft Xbox 360 için The Lost and Damned DLC’sini piyasaya sürdü. Bunun ardından ise 29 Şubat 2009 tarihinde de yine aynı platform için The Ballad of Gay Tony DLC’sini piyasaya sürmüştü.
   Microsoft Xbox 360 için özel olarak yayınladığı bu DLC’leri daha sonra diğer platformlara çıkarma kararı alan Rockstar Games, 22 Ocak 2010 tarihinde “Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City” adı altında, Grand Theft Auto IV’ten bağımsız olarak bu Story DLC’leri derleyerek hem Sony PlayStation 3, hem de PC için piyasaya sürdü.
Bir süre sonra ise Rockstar Games, tüm oyunları tek bir pakette toplama kararı alarak sadece konsollar için “GTA IV: The Complete Edition” sürümünü 26 Ekim 2010 tarihinde piyasaya sürdü ve böylelikle Grand Theft Auto IV defterini kapattı!

PC Sorunları!

Sorun şu ki: Oyunun PC sürümü, Games for Windows Live (GWFL) desteğiyle hem fiziksel, hem de dijital olarak Grand Theft Auto IV ve GTA: Episodes from Liberty City olarak senelerce piyasada yer aldı. Oyunun PC için olan port sorunları ve oyuncuları memnun etmeyen GFWL sorunlarının yanı sıra, yenilenen ve o süreçten beri birçok sürümü yayınlanan Windows sürümleri yüzünden oyun hiçbir zaman stabil olamamıştı. Seneler sonra GTA IV için yayınlanan 1.0.8.0 yaması ile bu sorunlar geçici olarak ortadan kalmıştı.

Rockstar Games, aldığı son karar ile oyunun Steam sürümlerini GTA IV: The Complete Edition olarak yeniledi ve Games for Windows Live seçeneğini ortadan kaldırarak, kendi platformu olan Rockstar Launcher’a uyumlu hale getirdi. Bunun yanı sıra bazı sorunları da düzeltti. Böylelikle oyunun PC sürümü artık yeni nesil için daha stabil hale gelmiş oldu.

Türkçe Yama Sorunları!

Oyunun PC port sorunları kadar diğer rahatsız edici durum ise Türkçe yamalarıydı…

Grand Theft Auto III ve Grand Theft Auto Vice City’nin çevirmeni olan Oğuz Gürsel, bu oyun için Türkçe yama çalışmalarına her zamanki esprili kişiliği ile KuzeNiko adı altında başlamış, oyundaki diyalogların yoğunluğundan dolayı GTA IV: KuzeNiko 0.5 olarak %50 çevirisini yayınlamıştı. Diğer yarısında da pes edip bırakmıştı.
O dönem hazırlamakta olduğum GTA IV: Turkish City 2 modu için çevirilen yeni kısımları da alarak, oyunun %70’e yakınını tamamladık ve ardından da mod için daha uyumlu olarak %96’ya getirdik.

Bu süreçte OyunÇeviri ekibi The Lost and Damned’ı, GTATurk ekibi de The Ballad of Gay Tony’i çeviriyordu. GTATurk ekibi, The Ballad of Gay Tony’i sorunsuz bir şekilde hazır hale getirirken, OyunÇeviri ekibi The Lost and Damned’i iptal etmişti. Bu geçen zaman diliminde de 2014 senesine kadar Türkçe Oyun ekibi haricinde kimse bu DLC’ye el atmadı. 

Türkçe-Oyun ekibinin de yamayı iptal etmeye yakın süreçte, Türkçe yamayı ben aldım ve tamamladım. Böylelikle yarım yamalak da olsa, Türkçe yamalar piyasadaki yerini aldı. Hiç İngilizce bilmeyenler için uyumlu bir hale geldi. 

Emeği Geçenler!

Grand Theft Auto IV
Oğuz Gürsel (OzzTheWizZzaRD) & Tayfun Kumaş (TayfunKey)

Grand Theft Auto IV: The Lost and Damned
Türkçe-Oyun (www.Turkce-Oyun.com) adına…

-Mert Kaynak, Furkan Şahan Albayrak, Tayfun Kumaş, Uğur Aslan, Hakan Emre Yazıcı, Abbas Arıkan, Azizcan Sağlam, Berkay Koç, Ali Burak Toprak, Erkan Erdin, Hüseyin Serhat Çavunt, Yigit Altug Tatlipinar, Ali Mert Turaçlar, Hasan Berk, Bora Çitim
Grand Theft Auto IV: The Ballad of Gay Tony
GTAMulti (www.gtamulti.com) eski adıyla GTATurk (www.gtamulti.com) adına…


Prisonero, IpeKate, Joker64, Emre, T-Ice, ScHenKaL, Lynx, Kudret35v

Ekran Görüntüleri!
Download ve Kurulum!

Türkçe yama, Steam ve Rockstar Launcher için uyumludur! 

Oyunun kurulu olduğu yere yükleme yapmanız gerekmektedir.

Türkçe yamayı buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz!

Alternatif indirme için burayı tıklayabilirsiniz.

"KUR" tuşu çalışmayanlar ve Steam alternatifi kullananlar!

   Grand Theft Auto IV: The Complete Edition, tamamen Rockstar Launcher ve Steam'e özel olarak yayınlanıp piyasaya sürüldüğü için yamayı ve kurulum dosyasının yükleme yerini buna göre entegre etmiştik.

   Daha sonra gelen malum sürümler yüzünden "KUR" seçeneği çalışmamış ve bundan dolayı yamayı yükleyemeyenler olduğu için sadece dil dosyalarının yer aldığı dosyayı buradan ayrıca paylaşıyorum. 

   İndirdiğinin "KurulumDosyasi.rar" dosyasındaki klasörleri oyunun kurulu olduğu yere kopyalarsanız, oyun Türkçe olacaktır ancak kesin bir şekilde belirtmek isterim ki başka sürümlerde Türkçe yama, sürüme göre değişir ve oyuna zarar verebilir. Bu yüzden yedekleri almayı unutmayınız.

Ayrıca son olarak nasıl insanlarla muhattap olduğumuzu görün diye sırf bu yüzden de küfürlü ve hakaret içeren yorumlara asla müdahale etmeyeceğim. İyi oyunlar. 

KUR seçeneği çalışmayanlar Yandex.Disk için buradan
Google Drive için buradan Türkçe yamayı indirebilirler.

107 yorum:

 1. bcvc bilgisayar virüs sokuyor. keşke para kazanmak icin olsa bile farklı bir uzantı sitesinden uploadlasaydınız

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bilmiyordum. Zaten pek bir geliri de yok. Duruma göre kaldıracağım o linkleri.

   Sil
  2. bcvc virüs sokuyor diye bi durum olamaz siz bir eklenti kurmasına veya indirmesine izin vermediğiniz sürece hiç bir şey yapamaz hadi müdahale edemiyorsunuz eyvallah o zaman adblock kurun

   Sil
  3. keşke bcvc olmadan upload edilseydi.

   Sil
  4. Virüs gibi bi durum yok

   Sil
 2. Yama Setup çalıştırıyorum Kurulum sırasında Otomatik bul dediğimde GTAIV.exe yi buluyor ancak ileri dediğimde " Kur " Butonu pasif. Çıkıp manuel olarak bulayım dedim Steamden dosya yoluna baktım gittim yine aynı otomatik aramada bulunan GTAIV.exe yi buldum yine aynı şekilde KUR butonu pasif. Oyunlarım C de değil. D ye kurulu, daha önceki yamalarda bir sorun olmamıştı ilk kez böyle birşeyle karşılaşıyorum. Yani dosya yolu doğru ancak KUR butonu pasif

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sorunu çözdüm : GTAIV.exe yi seçmek gerekmiyormus. GTAIV.exe seçince kur butonu pasif direk Grand Theft Auto IV klasörüne kurdurmak gerekiyormuş. Yanı bu durumda Otomatik kurulum hatalı yeri gösteriyor. Dosya yolunun sonundaki GTAIV.exe yazısını silsinler kuracak olan kişiler.

   Sil
  2. dediğin uzantılar silinmiyo!!!

   Sil
  3. Direk Grand Theft Auto IV klasörünü seç .EXE yi seçmne o zaman kuruluyor.

   Sil
  4. program klasör dizini seçtirmiyor illa .exe uzantısını seçeceksin diyor onu seçtiğimizde ise dediğin kısmı sildirmiyor.

   Sil
 3. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 4. Linki google drive ile değiştiri misiniz lütfen.

  YanıtlayınSil
 5. Veri indirme sınırı aşıldı. Dosyayı Yandex.Disk'e kaydedip oradan indirebilirsiniz. uyarısı alıyoruz. Linki yenileyebilirseniz seviniriz. Emeğinize teşekkür ederiz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Alternatif link ekledim şimdi. İyi oyunlar. :)

   Sil
 6. lütfen linki yenileyin veri indirme sınırı aşıldı yazıyor

  YanıtlayınSil
 7. Yanıtlar
  1. Link kırık değil, fazla download yapıldığı için Yandex üyelik girişi istiyor. Yine de alternatif linki ekledim.

   Sil
 8. Hocam şu bcvc.live ı kullanmasanız olmuyor mu? indirmeyi becemedim bu şekilde.

  YanıtlayınSil
 9. türkçe karakterleri nasıl çeviririz i ü ö ç ş lerden bahsediyorum

  YanıtlayınSil
 10. hocam windows defender tehdit olarak algılıyor

  YanıtlayınSil
 11. hocam bcvc bir sürü izin istiyor oui'ya falan yükleseniz olmuyor mu

  YanıtlayınSil
 12. yanlız yama kurulmuyor kur düğmesi aktif değil exe dosyasını seçmeme ragmen ? oyun d sürücüsünde kurulu c ye kuramam

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim otomatik olarak tarat tarama sonucunda 1 adet .exe uzantısı bulacak alttaki listeden bulduğu dosya yolunu seç Sonra ileri de, sonra gelen sayfada en sondaki GrandTheftAutoIV/GTAIV.exe göreceksin.. En sondaki GTAIV.exe yi sil

   Sil
  2. yanıtın için teşekkür ederim ama zaten exe gözükmüyor gta ıv olarak gözüküyor ondada kur butonu pasif malesef.

   Sil
  3. gta eflc ve gta 4 dosyalarının ortak bulunduğu yeri seçince sorun ortadan kalkıyor

   Sil
 13. Manuel ve otomatik olarak bulamama rağmen kur butonu pasif ne yaptıysam olmuyor. Yardım ederseniz sevinirim. Oyun orijinal ve C diskine kurulu.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. .exe yi seçme Grand Theft Auto IV klasörünü seç içine kursun

   Sil
  2. Yanıtın için teşekkür ederim fakat eskiden de öyle yapmama rağmen hala Kur butonu pasif halde.

   Sil
 14. (ÖNEMLİ)Tayfun kardeşim sana belirtmek istediğim bir husus var. Türkçe Yamanın bir bölümünde hata var. The Lost and Damned DLC^sinde Roman Holidays ( Romanın Tatili ) diye bir görev var. Görevde romanı kaçırıyoruz arabada giderken roman arabadan asağı iniyor ve tam sırada GTA IV çalışmayı durdurdu diye kapanıyor. 4-5 Defa denedim ama bu hep aynı yerde oyunu kapatıyor
  Çözümü için ; Türkçe yamayı oyundan kaldırdım orjinal dilde oynadım o görevi sorunsuz şekilde bitirdikten sonra yeniden kurdum. Yani yamanın o kısmında bir uyumsuzluk var bilgin olsun diye yazmak istedim belki güncelleme yayınlarsın. O bölümde takılan arkadaşlar silip geçtikten sonra yeniden kurabilir.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. ALLAH RAZI OLSUN REİS SENDEN 20 DEFA DENEDİM RESMEN

   Sil
  2. bende de aynısı oldu https://www.technopat.net/sosyal/konu/gta-iv-eflc-calismayi-durdurdu-hatasi.84550/ bu başlığı görmüştüm burdan bakıp aynısını yaptım

   Sil
 15. winrar dosyasını indiriyorum ama açılmıyor

  YanıtlayınSil
 16. merhaba indirme linkine tıklayamıyorum. Kontrol edebilir misiniz? teşekkürler

  YanıtlayınSil
 17. arkadaşlar yamaların hepsi %100 mü çeviririlmiş yoksa bazı yerler ingilizcemi

  YanıtlayınSil
 18. Oyun % 100 mü türkçe yoksa bazı yerleri ingilizce mi cevaplarsanız sevinirim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İngilizce kalan kısımlar var. GTA IV, %96 Türkçe. EFLC ise ana görevler sadece.

   Sil
 19. ne yaparsam yapayım yükleme yapamadım kur butonu pasif halde kalıyor GTAIV.exe seçmeme rağmen olmuyor yardımcı olurmusunuz.

  YanıtlayınSil
 20. Merhabalar.Benim bir problemim var,tr yama kurduktan sonra gta 4 ü bitirdim sıra eflc ye geçince oyun ingilizce açıldı.Ben oyunu korsan oynuyorum completed edition olarak değil.Ondan dolayı eflc ye geçmek için farklı bir kısyoldan geçiyorum bu yüzden mi tr yama çalışmadı.Merak ettim eğer haklıysam eflc için ayrı yama yükleyeceğim.Cevap verirseniz teşekkür ederim.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Hey Roman, let's go bownling!

   Merhaba, bu yama Steam'deki "The Complete Edition" için uyumlu. Önce Google'dan "The Ballad of Gay Tony" Türkçe yamasını bulup yüklemen lazım, ardından da bu sitedeki "Türkçe Yamalar" bölümündeki "The Lost and Damned" Türkçesini bulup sırayla EFLC için kurman gerekir.

   Başka bir çözüm daha var. Oyunu bozma riski var. Ona göre dene ama en kolayı o olacak belki de.

   Eğer GTA IV klasörünün içinde Tlad ve Tbogt diye klasör varsa, onunla birlikte text klasörünü de EFLC'nin kurulu olduğu klasöre kopyalamayı dene.

   Sil
  2. Alright cousin,pick me up in an hour.

   Yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.İlk dediğinizi yaptım ve yamaları yükledim ardından oyun türkçe açıldı.Verdiğiniz öneriler için sağolun.

   Sil
 21. kur tuşu aktif olmuyor neden çözüm üretmediğinizi sorabilir miyim ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kur tuşu çalışıyor. Sisteminle ya da sendeki oyun ile alakalı sorun olabilir.

   Sil
  2. yukarı da bu sorunu yaşayan bir çok insan var exe i seçtiğimiz halde kurulmuyor bizle alakalı değil setup ile alakalı steam sürümünde ne gibi sorun olabilir.

   Sil
  3. Kur tuşu bende de çalışmıyor oyunum orijinal Rockstar Games Launcher ile açılıyor. Bilgisayarım oyunun sistem gereksinimlerini fazlasıyla karşılıyor fakat Türkçe Yama kurulumundaki her şeyi eksiksiz yapmama rağmen Kur tuşu aktif olmuyor. Çözüm bulursanız seviniriz. Teşekkürler.

   Sil
 22. oyunun dosyalarına atacağımız şekilde ayarlasanız şu yamayı kur tuşu çalışmıyor steam sürümü c diskine kurulu.

  YanıtlayınSil
 23. Merhabalar ne yaptım ne ettiysem yamayı kuramadım yardımcı olabilecek bir kişi varsa @berkanozer26 instagramdan ya da burdan yazar mısınız ?

  YanıtlayınSil
 24. kur butonu çalışmıyor rockstar sürümü

  YanıtlayınSil
 25. hocam bu sorun herkes de var bir çözüm getirin lütfen ne yaptıysam kur butonunu aktif edemedim.Türkçe dil dosyalarını klasik kopyala yapıştır yöntemiyle yapabileceğimiz şekilde upload etseniz de setup sorunu çekmesek

  YanıtlayınSil
 26. kur butonu çalışmıyor nasıl kurarız admin yok mu bu sitede.

  YanıtlayınSil
 27. hocam bu sorun herkes de var bir çözüm getirin lütfen ne yaptıysam kur butonunu aktif edemedim.Türkçe dil dosyalarını klasik kopyala yapıştır yöntemiyle yapabileceğimiz şekilde upload etseniz de setup sorunu çekmesek

  YanıtlayınSil
 28. Selamlar dostlarım KUR tuşunun pasif kalmasını kendimce çözdüm, çok gururlu ve huzurluyum şuanda.
  Sizlerle de paylaşmak istiyorum ancak bu yöntem birazcık uzun sürecek ve dikkatli olmanız gerekmekte. 7zip diye bir program indireceğiz Türkçe yama exe sini açabilmek için.
  7zip den GTA IV Complete Edition Türkçe yama.exe yi seçip ayıklayı seçiyoruz.
  Ayıkladığımız klasörle oyunun kurulu olduğu yeri açın sağlı sollu koyun ekrana.
  2 klasörde de olan klasörleri açın, exe yi ayıkladığımız klasörde olan american. lı ları oyunun kurulu olduğu yerde aynı klasöre atın. Bu kısım çok önemli bu işlemi bir kaç kere yapmamız gerekecek klasörleri karıştırmamanız gerekiyor. Her seferinde değiştirmek için onay isteyecek. Kopyalamayın, taşıyın böylece hangisini yapıp hangisini yapmadığınızı unutmanız gibi bir durum olmaz.

  Kısacası programın yapacağını biz kendimiz taşıyarak yapıyoruz. Ellerine sağlık büyük bir emekle bir kaç kişi uğraşılarak yapılmış bu yamayı kur tuşunun pasif kalması sebebiyle kuramayan çok kişi vardı kendileri bir çözüm bulana kadar bu şekilde halledebilirsiniz.

  !Dosyalarınıza gelebilecek herhangi bir sorundan ben sorumlu değilim. Kendim yaptım kullanıyorum işe yaradı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kardeşim çok teşekkür ederim bende böyle bir yöntem istiyordum ama aklıma takılan birşey var, ayıkladığımızda r0, plugınsdır gibi birkaç dosya daha var onları direk ana dizine atsak olur mu, bir de ayıkla dediğimizde aynı dosyaların olduğunu beliten bir uyarı var orda dosyaları değiştirmesine izin mi verelim yoksa farklı isimle adlandırılımasını mıisteyelim

   Sil
  2. yazdıklarının hepsi doğru kaleavcsına teşekkürler bende aynı yöntem ile kurdum. dolar işareti olanları da ana dizine atmak yetiyor.

   Sil
  3. Allah senden binlerce kez razı olsun kardeş sayende kurdum

   Sil
  4. Rica ederim arkadaşlar.

   Sil
  5. kardeşim ben bu 7zip i indirdim tam indirden ama bu exe yi ayıklayamıyorum görmüyor neden

   Sil
  6. erişim engellendi diyor

   Sil
  7. @ugur can Bilmiyorum hocam öyle bir durum yaşamadım

   Sil
 29. Abi çok serisiniz elinize emeğinize sağlık :)

  YanıtlayınSil
 30. kardeşim ben oyunu torrentten indirdim ama complete edition olarak indirdim bu yama çalışır mı ve görevler konuşmalar tamamen türkçe mi ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Evet çalışıyor, bende aynı şekilde indirdim yalnız kurarken genel olarak karşılaşılan bir hata var ''kur'' tuşu pasif kalıyor, açılmıyor. Eğer sende de öyle olursa 2 yorum yukarıda benim çözümüm var uygulamayı denemeni tavsiye ederim.

   Sil
  2. KUR butonu, Türkçe yama sadece Steam sürümüyle uyumlu olduğu için çalışmıyor. Steam dosyalarına göre kodladık. Umarım yarın bir aksilik çıkmaz ise konuyu güncelleyeceğim.

   Sil
 31. Kardeşim allah rızası için şu ''Kur'' butonu sorununu bir zahmet çözün artık!! Öyle sizde sorun var sizin sisteminizle alakalı gibi cevap vererek kaçamazsınız bu işten sevgili admin!!! Yukarda kaç kişide bu sorun var insanlar kendilerince bir şekilde çözmeye çalışıyor ama sizin bunu işi adam akıllı düzeltmenizi gerekiyor. Yapıyorsanız bir işi adam gibi yapın yapmıyorsanız hiç uğraşmayın insanı da burada germeyin!!!

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İşi adam akıllı yaptık. Biz yapmasak zaten yapan da zar zor çıkardı. KUR butonu, Türkçe yama sadece Steam sürümüyle uyumlu olduğu için çalışmıyor. Steam dosyalarına göre kodladık. Umarım yarın bir aksilik çıkmaz ise konuyu güncelleyeceğim.

   Sil
  2. Kısaca bir gün daha sabret lütfen.

   Sil
 32. KUR NEDEN ÇALIŞMIYOR?

  Oyun Steam'de "The Complete Edition" olarak yenilenir yenilenmez, Türkçe yamaları ona göre uyarlamıştım. Türkçe yama, STEAM sürümü ile uyumlu olduğu için KUR butonu çalışmıyor. Çünkü dosya yükleme yerini ve dosyaları buna göre kodladık. İşi doğru düzgün yaptık merak etmeyin.

  Yine de en kısa zaman içerisinde size göre de dosya seçeneği sunacağım. Bir gün bekleyin lütfen.

  YanıtlayınSil
 33. Arkadaşlar burada sandığınızdan çok daha büyük bir emek var, tek kuruş ödemeden büyük bir hizmet alıyoruz. Kesinlikle admine veya bu yamanın arkasında çalışan kişilere tek kelime laf etme lüksümüz olmamalı bence.

  YanıtlayınSil
 34. Sokucam yamanızada sizede adam gibi link verin iki saat link aratıyorsunuz. 50 tane sayfadan yonlendırme yapıyorsunuz sokarım yamanızada sızede ındırmıyorum mk

  YanıtlayınSil
 35. Sabırla bekliyoruz

  YanıtlayınSil
 36. Ramazanda keyifli vakit geçirmek için GTA IV nostaljisi yapayım demiştim. GTA IV'ün The Complete Edition halini aldığını gördüm. Kara kara yama işi nasıl olacak diye düşünüyordum, çünkü İngilizce seviyem düşük. Tesadüfen senin yamana denk geldim. Oyunu Steam üzerinden oynamıyorum ve ben de yukarıdaki arkadaşlar gibi "kur" problemi yaşayanlardanım. Ve yine tesadüfen İsmin çok tanıdık geliyor. İngilizce seviyemin düşük olduğunu söylemiştim, hikayeye çok önem veririm ve yamasız oyun oynayamam. İsmin çok tanıdık geliyor, sanırım kullandığım çoğu Türkçe yamada emeğin vardı, emeğine sağlık. Yine bir tesadüf, benim bu nostaljik hevesim, sen; "kur problemi yaşayanlar bir gün bekleyin lütfen" dedikten tam bir gün sonra depreşmiş. Sabırsızlıkla beklemedeyim, umarım bir aksilik çıkmaz. Şimdiden emeğine sağlık. <3

  YanıtlayınSil
 37. ehehe 1 gün daha bekleyin steame uygun yaptık ehehehe
  tamam abi emek var güzel iş yapmışsınız da steam babanızın şirketi mi anlamıyorum nedir bu steam aşkı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. "The Complete Edition" sadece Steam için yayınlandı. Bu da Steam'e gelir gelmez hazırlanan sürümdü. Korsanda da Steam sürümü yoktu. Bu aralar gelmiş olmalı ki "Kur" butonu için ağlayıp, laf sokanlar var. Steam babamızın firması değil. Korsana izin vermiyoruz. Bu kadar basit.

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

   Sil
  3. KUR HATASI ÇÖZÜMÜ
   ÇÖZÜMÜ BULDUM:
   Universal Extractor PROGRAMINI İNDİRİN KURUN AÇIN GTA 4 TÜRKÇE YAMASETUP U SEÇİP ÇIKARTIN DOSYA OLARAK ÇIKACAK AÇIN ŞU İSİMLİ DOSYAYA GİRİN "_Ÿ€" İÇİNDEKİ "common,TBoGT,TLAD" dosyalarını kopyalayıp gta 4 ün kurulu olduğu dosyaya atın sonra tekrar "_Ÿ€" dosyasına gelin ordaki "_š€" dosyasına girin içindekileri yine gta 4 ün kurulu olduğu yere atın ve oyuna girin iş tamam hayırlı olsun setup a gerek kalmadı :)

   Sil
 38. Ya kafasızlar, siz bedava oyunu buluyorsunuz belki ama bedava yamayı haketmiyorsunuz. Adam otomatik ve manuel kurulum dosyalarını Steam klasörüne uygun yapmış. Bunun Steam'i sevmek veya korumakla alakası yok.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler dostum. Maalesef bunlar için çalışıyoruz.

   Sil
 39. Bekleyen arkadaşlar yukarıda yazmıştım görmediyseniz bir bakın isterseniz;
  Arkadaşlar gördüyseniz ama korktuysanız da inanın o kadar zor değil maksimum 2 dakikalık iş ben bitirdim oyunu çok keyifliydi :D

  Selamlar dostlarım KUR tuşunun pasif kalmasını kendimce çözdüm, çok gururlu ve huzurluyum şuanda.
  Sizlerle de paylaşmak istiyorum ancak bu yöntem birazcık uzun sürecek ve dikkatli olmanız gerekmekte. 7zip diye bir program indireceğiz Türkçe yama exe sini açabilmek için.
  7zip den GTA IV Complete Edition Türkçe yama.exe yi seçip ayıklayı seçiyoruz.
  Ayıkladığımız klasörle oyunun kurulu olduğu yeri açın sağlı sollu koyun ekrana.
  2 klasörde de olan klasörleri açın, exe yi ayıkladığımız klasörde olan american. lı ları oyunun kurulu olduğu yerde aynı klasöre atın. Bu kısım çok önemli bu işlemi bir kaç kere yapmamız gerekecek klasörleri karıştırmamanız gerekiyor. Her seferinde değiştirmek için onay isteyecek. Kopyalamayın, taşıyın böylece hangisini yapıp hangisini yapmadığınızı unutmanız gibi bir durum olmaz.

  Kısacası programın yapacağını biz kendimiz taşıyarak yapıyoruz. Ellerine sağlık büyük bir emekle bir kaç kişi uğraşılarak yapılmış bu yamayı kur tuşunun pasif kalması sebebiyle kuramayan çok kişi vardı kendileri bir çözüm bulana kadar bu şekilde halledebilirsiniz.

  !Dosyalarınıza gelebilecek herhangi bir sorundan ben sorumlu değilim. Kendim yaptım kullanıyorum işe yaradı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Kale avcisi35 arkadaşımızın dediği yöntem ile yamayı yükledim. Sadece programın yapacağı işi manuel yapıyoruz, başka hiçbir olayı yok. Çok teşekkür ederim yardımın için. Yama içinde Tayfun bey ve ekibe minnettarım, ellerine emeklerine sağlık. Ben ramazanda keyifli vakit geçirmek için oyuna dalıyorum. İyi günler, tekrar tekrar herkese teşekkürler. :)

   Sil
 40. Yamayı kurmayı başardım fakat kurduktan sonra oyuna Rockstar Games Launcher ile açılıyor ve oyunun orijinal dosyalarını geri yüklüyor yani yamayı siliyor. Yardım ederseniz sevinirim. Teşekkürler.

  YanıtlayınSil
 41. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 42. Benimki orijinal Rockstar Games Launcher ile açılıyor yamayı kurdum ama oyun açılırken Türkçe yamayı silip orijinal metin dosyasını geri yüklüyor. Cevaplarsanız sevinirim. Teşekkürler.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rockstar Launcher'ın müdahalesi olabilir. Türkçe yamayı yükledikten sonra OFFLINE olarak giriş yapmayı dene.

   Sil
  2. Yanıtınız için teşekkür ederim ama oyunu offline olarak açmaya çalışınca oyun açılmıyor. Benim gibi Rockstar Games Launcher kullanıp bu sorunu yaşayanlar muhakkak vardır. Bu soruna da çözüm bulursanız sevinirim.

   Sil
  3. Onu da ilk kez senden duydum. Kur butonu için yeniden eklediğim manuel dosyalarla yamayı kurmayı dener misin bir de? Çalışıyor mu, çalışmıyor mu senden öğrenelim biz de.

   GTA IV her açıdan sorun ya PC için :(

   Sil
  4. Yamayı manuel dosyalarla kurup çalışıp çalışmadığını deneyerek geri dönüş yapacağım. İlginiz için teşekkürler.

   Evet,maalesef GTA IV pcler için optimizasyon sorunlu bir oyun :/

   Sil
  5. Eklediğiniz manuel dosyalarla kurmayı denedim ama yine Rockstar Games Launcher müdahale edip Türkçe yamayı sildi. Offline olarak da oyun açılmıyor.

   Sil
  6. Bu soruna da çözüm bulursanız sevinirim.

   Sil
 43. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 44. KUR HATASI ÇÖZÜMÜ
  ÇÖZÜMÜ BULDUM:
  Universal Extractor PROGRAMINI İNDİRİN KURUN AÇIN GTA 4 TÜRKÇE YAMASETUP U SEÇİP ÇIKARTIN DOSYA OLARAK ÇIKACAK AÇIN ŞU İSİMLİ DOSYAYA GİRİN "_Ÿ€" İÇİNDEKİ "common,TBoGT,TLAD" dosyalarını kopyalayıp gta 4 ün kurulu olduğu dosyaya atın sonra tekrar "_Ÿ€" dosyasına gelin ordaki "_š€" dosyasına girin içindekileri yine gta 4 ün kurulu olduğu yere atın ve oyuna girin iş tamam hayırlı olsun setup a gerek kalmadı :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sorunu düzelttim. Yazının en altındaki "KUR" tuşu çalışmayanlar ve Steam alternatifi kullananlar!" başlığında yazıyor detaylar.

   Sil
 45. Abi 1 gün bekleyin demiştin şu an kur butonu sorunu çözüldü mü yanıt verirsen çok sevinirim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sorunu düzelttim. Yazının en altındaki "KUR" tuşu çalışmayanlar ve Steam alternatifi kullananlar!" başlığında yazıyor detaylar.

   Sil
 46. "KUR" sorununuzu çözdüm korsancılar :) - Tüm detaylar yazının en altındaki "KUR" tuşu çalışmayanlar ve Steam alternatifi kullananlar!" başlığında yazıyor.

  YanıtlayınSil
 47. Merhaba eğer oyun korsan indirenler adına soruyorum hatta (fitgirl repack complete edition indirenler için) dedinilen gibi yapılırsa oyun türkçe harfleri yanlış algılıyor ve tamamen bir karmaşa yaşanıyor buna bir çözüm olursa çok sevinirim

  YanıtlayınSil
 48. Elinize sağlık. Teşekkür ederim kaliteli yama için. Fakat bcvc olayı saçma olmuş firefox browserda sinir krizi geçirtti onu farklı bir sistemle değiştirirseniz iyi olur :)

  YanıtlayınSil
 49. Dostum S.A İlk olarak emegine teşekkür ederim baya aradim oruçlu oruçlu anca bulabildim hakkını helal et.Pc yi anca alabildim yasim 23 ilk defa oynicam simdi sagolasın Cevaplarsan sevinirim

  YanıtlayınSil
 50. Şükür kardeş yav bi bedava için türkçe yama yapman uzun sürdü ha

  YanıtlayınSil
 51. Yeni updateden sonra yama çalışmıyor güncelleyebilir misiniz acaba?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

   Sil
  2. Kaldırıp tekrar yükle çalışıyor.

   Sil
 52. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 53. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 54. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı. gta vice city hileleri

  YanıtlayınSil
 55. LIVE GAME IDN merupakan permainan casino yang disajikan secara langsung kepada kalian para pecinta judi online, permainan LIVE GAME tentunya ada tata dan cara bermainnya, kalian bisa mengunjungi situs Cara Bermain Live Game IDN LIVE untuk mengetahui cara bermain yang benar di permainan Live Game IDN, termasuk 3D SHIO, ROULETTE. SICBO, BACCARAT

  YanıtlayınSil