10 Nisan 2013 Çarşamba

Grand Theft Auto IV – Türkçe Yama (Final)

Grand Theft Auto IV‘ün piyasada yer alan en sağlam ve en düzgün Türkçe yamasıdır.

Bu Türkçe yama, oyunun 1.0.7.0 sürümü ile uyumludur. Oyuna DVD, RGSC ve Steam’den sahip olanlar, direk yamayı indirerek oyunun kurulu olduğu yere yükleyebilir fakat oyuna korsan olarak erişen kullanıcılar ise mutlaka 1.0.7.0’ı sistemine kurmalıdır. Aksi takdirde Türkçe yama çalışmaz.
Türkçe Yama Hakkında!

Bu yama, Grand Theft Auto III ve Grand Theft Auto: Vice City’nin efsane çevirmeni Oğuz Gürsel‘in çevirisini yaptığı GTA IV KuzeNiko 0.5 Türkçe yamasının devamı olup, şimdiye kadar yayınlanmayan kısmı ile tarafımca kalan çevirilerin de yapılarak tamamlanmış halidir.

Oğuz Gürsel’in Grand Theft Auto IV piyasaya çıkar çıkmaz başlattığı Türkçe yama projesi, uzun diyaloglar ve zamansızlık yüzünden yarısı tamamlanabilmişti. Bu yüzden de KuzeNiko 0.5 olarak Türkçe yamanın yarı hali yayınlanmıştı. Bu durumdan dolayı da Türkçe yamanın devamı iptal edilmişti.

Sonradan Oğuz Gürsel ile ortaklaşarak Türkçe yamanın devamına başlayıp, yamayı %70 hali tamaladık ve yamayı yeniden iptal ettik. Yeni halini ise GTA IV: Turkish City 2 modumun içindeki Türkçe yamaya uyarlamıştım.

OyunÇeviri’den Ensar Başlantı’nın da kalanını tamamladığı Türkçe yamayı, son kez elden geçirerek %99’luk bu Final sürümünü hazırladım. İyi eğlenceler.

-          Tayfun Kumaş (TayfunKey)

Türkçe yama, tamamen oyunun v1.0.4.0 üstü güncellemeleri ile uyumludur. Türkçe yamayı, oyunun son güncellemesi olan v1.0.7.0 üzerinde oynayınız.

Grand Theft Auto IV’in 1.0.7.0 Update Patch’i indirmek için burayı tıklayınız. Türkçe yamayı indirmek için de burayı tıklayınız. İyi eğlenceler!

Lütfen bir Teşekkür olarak Bağış Yapmayı Unutmayınız!
EN PARA IBAN: TR30 0011 1000 0000 0056 5813 29

12 yorum:

 1. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. FileUpload-ı yanlış yazmışım MediaFire olucaktı

   Sil
 2. yazılarda tek harf sorunu var mesela ö harfi yerine yıldız gösteriliyor

  YanıtlayınSil
 3. gerry den hapishanede kaçırdığımız kızla ilgili yeni bir görev alacağımız zaman yamadan dolayı oyundan atıyor yamayı nasıl kaldırabilirim

  YanıtlayınSil
 4. Bu yorum bir blog yöneticisi tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 5. Hayatım da bu kadar dandık bir yama görmedim iğrenç espiriler eklenmiş salak salak çeviri yapılmış ve bazı yerler çevrilmemiş

  YanıtlayınSil
 6. link yenilenebilir mi

  YanıtlayınSil
 7. Emeğe saygı ama katılıyorum, günlerdir başka çeviri var mı diye bakıyorum da malesef Tayfun Kumaş'tan başka yok. KuzeNiko nedir arkadaş, başka bulursan lütfen buraya yaz.

  YanıtlayınSil