5 Temmuz 2015 Pazar

Grand Theft Auto V – Türkçe Yama

TechnoGame olarak Grand Theft Auto V’in PC için duyurulmasını beklediğimiz dönemde, oyunun dil dosyalarına Sony PlayStation 3 üzerinden ulaşarak çevirisine başladığımız ve daha sonra oyunun PC güncellemeleriyle birlikte yeni diyalogları da çevirerek, tamamladığımız Grand Theft Auto V’in, ilk ve tek %100 Türkçe yamasıdır. Türkçe yama, oyunun tamamını kapsamaktadır. Bu yama, oyunun Online kısmına ve Online DLC’lerine de dâhildir.

Sürekli güncellenen ve yeni görevler eklenen Grand Theft Auto: Online’a göre de Türkçe yama güncellenmeye devam edecektir.

Türkçe yama, Nurullah Aktaş liderliğinde TechnoGame.Net ekibi tarafından çevrildi. Türkçe yamada benim yanı sıra Oğuz Gürsel’de yer aldı. 2014 Haziran ayında dosyalarını açtığımız bu yama, PS3 üzerinden yaklaşık 2.5 ay içerisinde çevrildi ancak oyunun PC sürümü 2015 Nisan’ında piyasadaki yerini aldığı ve daha geniş içeriklerle karşımıza çıktığı için senaryo modunun haricinden geriye kalan her şey aynı dönem çevrilerek Türkçe yama ilk olarak 2015 Temmuz’unda piyasadaki yerini aldı.
Bu Türkçe yama, oyunun her sürümüne yüklenebilir ancak Build 617. Online 1.32 sürümü ile tam anlamıyla uyumludur. En son güncellemeye göre gelen dil dosyaları da çevrilmektedir. Yama ona göre de uyumlu olacaktır.  Türkçe yamayı aslen TechnoGame.Net üzerinden takip edebilirsiniz. İyi eğlenceler.
-          Tayfun Kumaş (TayfunKey)

BASINDAN
Grand Theft Auto V’in Türk oyun ve teknoloji basınından derlediğimiz haberler aşağıdadır!


Radikal
GTA V Türkçe Oluyor


Türkçe Yama Özellikleri!

Hikaye Modu!

-          Main Missions (Ana Görevlerin Tamamı)
-          Strangers & Freaks (Yan Görevler)
-          Random Events (Rastgele Olaylar)
-          Tüm SMS, E-Posta ve İnternet Siteleri
-          Psikolog Bölümleri, Avcılık ve Trevor’un Silah Kaçakçılığı,
-          Sinema filmleri ve TV programları,
-          Atış Poligonu, San Andreas Uçuş Okulu ve Bilek Güreşi gibi aktiviteler

Menü ve Rockstar Modları

-          Tüm Oyun Menüsü ve Altyazıları
-          Yönetmen Modu  ve Video Editör Modu

Grand Theft Auto: Online

-          GTA Online’ın Tüm Oyun Modları ve Menü İçeriği
-          GTA Online Creator ve Başarımlar

Grand Theft Auto: Online DLC’leri ve Updateleri

-          Drop Zone Adversary Modu
-          Heist Update
-          Be My Valentine
-          Lowrider Update
-          Executives and Other Criminals
-          Halloween
-          GTA Online Festive Surprise
-          The Last Team Standing Update
-          Flight School Update
-          Independence Day Special
-          I’m Not a Hipster
-          High Life
-          Ill-Gotten Gains Part One
-          Ill-Gotten Gains Part Two
-          The Business
-          Beach Bum Content Update
-          Valentine’s Day Massacre Special
-          Holiday Gifts
Türkçe Yama, oyun dosyalarınızı etkilemeyecek bir şekilde dizayn edilmiştir. Kesinlikle orijinal dosyalarınızı bozmaz ve yamayı kaldırmak istediğiniz zaman sadece mods klasörünün adını mod olarak değiştirmeniz veya tercihe göre tamamen silmeniz yeterli olacaktır.

KURULUM!

Adım 1: OpenIV programını indirin ve bilgisayarınıza kurun.

Adım 2: OpenIV programını yönetici olarak çalıştırın ve GTA V’in “Windows” platformunu seçin. GTA V’in bilgisayarda kurulu olduğu dizini seçin.

Adım 3: Program açıldığında, yukarıdaki menüden “Tools” sekmesine gelip “Asi Manager” seçeneğine tıklayın ve Asi Loader ile OpenIV.ASI dosyalarını Install tuşuna tıklayarak kurun. Bunlar yeşile dönünce kurulmuş olacaktır ve bu sekmeyi kapatın.

Adım 4: Tool sekmesine tekrar gelip “Package Installer” seçeneğine tıklayın. İndirmiş olduğunuz “.oiv” uzantılı yama dosyasını seçin, “Install“a tıklayın. Ekrana iki seçenek geldiğinde “mods folder” seçeneğini seçin.

Adım 5: Kurulum bilgisayar hızınıza göre birkaç dakika sürecektir. Kurulum bitince çıkan sekmeleri ve programı kapatıp oyunu Türkçe oynamaya başlayabilirsiniz.

NOT: 4.5 MB boyutundaki bu kurulum dosyası ile 7 GB boyutundaki bir setup dosyasından kurtulacaksınız. Aynı zamanda oyuna ait çevirmiş olduğumuz tüm dosyalar bilgisayarınıza otomatik olarak kurulacaktır. (Hikaye, Online Mod, Tüm Update ve DLC’ler)

Grand Theft Auto V’in Türkçe yamasına buradan ulaşabilirsiniz.

2 yorum: