14 Ağustos 2014 Perşembe

GTA IV The Lost and Damned – Türkçe Yama


Türkçe Yama Hakkında!

Rockstar Games’in, 2008 senesinde piyasaya sürdüğü Grand Theft Auto IV için ilk DLC olarak piyasadaki yerini alan The Lost and Damned’ın Türkçe yamasıdır.
DLC, ilk önce Microsoft Xbox 360 için piyasadaki yerini almıştı. Sonradan gelen ikinci DLC olan The Ballad of Gay Tony’den sonra da her ikisi, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City olarak tek bir oyun olarak ayrı pakette birleşmişti. İlk önce Microsoft Xbox 360’a çıkan bu paket, daha sonra Sony PlayStation 3 ve PC için yayınlanmıştı.
GTATurk.com’un The Ballad of Gay Tony çevirisinden sonra birçok oyun çeviri grubu ve kişisel olarak birçok isim, The Lost and Damned’ı Türkçeleştirmeye çalıştı ancak türlü sebeplerden dolayı Türkçe yamayı iptal etmek zorunda kaldılar.
En son www.Turkce-Oyun.com’un el attığı bu Türkçe yama, iptal edilmek üzereyken yama projesi devraldım ve çevrilmeyen yerleri çevirtip, montajlarını tamamlayıp, oyundaki hataları da düzelttikten sonra ana senaryonun sorunsuz bir şekilde Türkçe olarak oynanılabilmesi için bu Türkçe yamayı hazır hale getirdim.  O yüzden oyundaki çevirilerin bana ait olmadığını belirteyim. Oyundaki argo ve küfürlerde olduğu gibi çevrilmiştir.
Ayrıca bu Türkçe yamayı, GTATurk’ün çevirisi olan The Ballad of Gay Tony Türkçe yamasının üstüne de kurabilirsiniz. Ona göre yüklenilebilecek bir şekilde dosyaları hazırladım. Zaten benden önce GTATurk’ten Bora Çitim’in Türkçe yamaya katkısı olmuş.
-          Tayfun Kumaş (TayfunKey)

www.GTATurk.com’un GTA IV: The Ballad of Gay Tony Türkçe yamasına da buradan ulaşabilirsiniz.
GTA IV: The Lost and Damned’ın Türkçe yaması, Grand Theft Auto: Episodes From Liberty City’nin son güncellemesi olan sadfasdf için uyumludur.
Türkçe yamasının resmi konusuna buradan ulaşabilir ve ücretsiz olarak indirebilirsiniz.
Türkçe yamanın Rar şifresi ise: www.turkce-oyun.com
KURULUM!
Steam Kullanıcıları Türkçe yamayı; …\Program Files\Steam\SteamApps\common\Grand Theft Auto IV Episodes from Liberty City\EFLC klasörüne kursunlar.
DVD ya da RGSC kullanıcıları ise Türkçe yamayı; …\Program Files\Rockstar Games \Grand Theft Auto IV Episodes from Liberty City\EFLC klasörüne kursunlar.

6 yorum:

 1. yama linkinde arıza var rica etsem bakar mısın? Uzun zamandır sayfayı açmanı bekliyordum açıldığına sevindim ama link bozuk olunca gene moralim bozuldu. :(

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yeniledim. Buradan indirebilirsin: http://bc.vc/gfwyrt
   Şifre: www.turkce-oyun.com

   Sil
 2. Abi rar şifresine erişemedim bana yardımcı olabilir misiniz

  YanıtlayınSil
 3. hocam ingilizceden daha beter gözüküyo değişik sayılar falan var

  YanıtlayınSil
 4. https://i.imgyukle.com/2020/07/19/SOw0Uv.png
  napabilirim

  YanıtlayınSil
 5. https://i.imgyukle.com/2020/07/19/SO0sBN.png
  oyun içinde de böyle

  YanıtlayınSil