14 Nisan 2014 Pazartesi

GTA IV: Michael, Franklin ve Trevor Modu


Grand Theft Auto V‘in PC sürümü çıkmadan evvel Grand Theft Auto IV için hazırladığım bir moddur.

GTA X Scripting daha önce Grand Theft Auto V‘in karakter değiştirme özelliğini, benzer bir şekilde Grand Theft Auto IV‘e aktarmıştı. İşte o modu alıntılayarak ve Sony PlayStation 3 üzerinden açtığımız karakter dosyalarını Fırat Keleş ile birlikte 3D olarak Grand Theft Auto IV için uygun formatlara özel olarak düzenledik ve bu karakterleri daha sonra oyuna aktardık. Karakter modelleri ve düzenlenmesi Fırat Keleş‘e aittir. Karakterlerin Grand Theft Auto IV‘e aktarımını, yani convertini ise ben yaptım. Sağ alttaki Grand Theft Auto V karakter göstergeleri Alperen Bağcı tarafından hazırlandı. Bazı çeviriler ise Aydın Kurtoğlu tarafından yapıldı.

Bu mod ile Grand Theft Auto IV‘te, Michael, Franklin ve Trevor gibi Grand Theft Auto V karakterlerini oynayabilirsiniz. Bunun dışında da GTA V’in “Busted ve Wasted” animasyonlarını GTA IV üzerinden görebilirsiniz.  Silahları da GTA V’e benzer sistemde silahlarımızı da değiştirebiliyoruz.

Belirtmekte fayda var: Görev yaparken ya da görev haricinde oyunu kayıt ederken, Michael karakteri olarak oyunu kaydedin. Çünkü Niko Bellic karakteri, Michael karakteri ile değiştirilmiştir. Diğerleri sıradan skinlerdir. Mod test edilmiştir ancak görev yaparken oluşabilecek hatadan kimse sorumlu değildir.

BASINDAN!
Mod ile İlgili Basından Haberler!

ShiftDelete (SDN)


Silikon Vadisi
GTA V Karakterleri GTA IV’te!

WebTekno
GTA 4’e GTA 5 Yaması

31 Ocak 2016 tarihinde konu güncellendi. Dosya 645 MB büyüklüğündedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme