15 Aralık 2012 Cumartesi

GTA Vice City 10 Year Anniversary - Türkçe Yama


    Grand Theft Auto III: 10 Year Anniversary’in ardından iOS ve Android için mobildeki yerini alan Grand Theft Auto Vice City: 10 Year Anniversary’nin de Türkçe yamasını, oyun mobile çıkar çıkmaz, iki gün iki gece süren bir süreçte hazırlamıştım.

    Türkçe yama, Oğuz Gürsel’in 2003 senesinde piyasaya sürdüğü meşhur GTA Vice City yamasıdır. Türkçe yamayı cümle cümle kopyala yapıştır yaparak olduğu gibi mobile aktardım. Mobil ile oyuna gelen yeni cümleleri ve açıklamaları tamamen düzgün bir şekilde Türkçeleştirdim. Bazı kısımları da Oğuz Gürsel’in esprilerine sadık kalarak hazırladım.

    Şu an Türkçe yama, oyunun mobil sürümü ile tam olarak entegrelidir. Eğer ilerleyen zamanlarda v1.8, v1.9 gibi sürümler çıkar ise bu dosyaları sadece APK dosyası olarak kendi web sitemde paylaşacağım. Sadece APK’nin sürümüne dikkat edin.
    Yeniden iyi oyunlar!
-          Tayfun Kumaş (TayfunKey)
Türkçe Yama Özellikleri!
Menü ve Arayüz: %100 Türkçe
Diyaloglar: %100 Türkçe
Proje Koordinatörü: TayfunKey (Tayfun Kumaş)
Çevirmenler: TayfunKey (Tayfun Kumaş), Oğuz Gürsel (OzzTheWizZzaRD)
Türkçe yama, sadece Türkçe karakterleri desteklememektedir.

Türkçe Yama Kurulumu!
·         GooglePlay mağazasına girin ve Grand Theft Auto Vice City: 10 Year Anniversary‘i satın alın,
·         Satın aldığınız oyunu düzgün bir şekilde indirin ve telefonunuza yükleyin.
(Yani oyunu, oynanılabilir hale getirin)
·         İndirme işlemi tamamlandıktan sonra telefonunuzu USB kablo ile bilgisayarınıza bağlayın,
·         SDCard/Android/Obb klasörünün içindeki com.rockstar.gta3.obb dosyalarının yedeğini alın ve oyunu cihazınızdan silin. Mutlaka cihazınızdaki internet bağlantınızı da kapatın,
·         İndirmiş olduğunuz Türkçe yama klasöründeki APK dosyasını cihazınıza kopyalayın ve kuruluma başlayın. Kurulum biter bitmez, “bitti” diyin ve çıkın.
(Sakın oyuna girmeye ya da yükleme yapmaya çalışmayın, yoksa başa dönersiniz)
·         Türkçe yamanın APK dosyası kurulduktan sonra, yedeğini aldığınız com.rockstar.gta3.obb dosyasını, SDCard/Android/Obb klasörünün içine kopyalayın ya da eğer varsa orijinal dosya ile değiştirin ve oyunun simgesine dokunarak oyunu Türkçe olarak oynayın!
·         İyi oyunlar!
Lütfen bağış yapmayı unutmayın!
IBAN: TR30 0011 1000 0000 0056 5813 29
BASINDAN!
Türkçe Yamanın, Oyun ve Teknoloji Basınındaki Linklerine Aşağıdan Erişebilirsiniz!

Hürriyet
GTA’yı Türkçe Yapın
   Türkçe Yama, ASUS Zenfone 2 ZE551 ML üzerinden test edilmiştir ve sorunsuz olarak çalışmaktadır. Cihazınıza gelebilecek herhangi bir sorun karşısında sorumluluk bize ait değildir.

   Grand Theft Auto Vice City: 10 Year Anniversary‘nin v1.7 Türkçe yamasını buradan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.


10. Yıla Özel Çeviri Notlarımız!
   Yeniden Merhaba Vice City. Aaah ah! Yıllar oldu, seneler geçti. Çocukluğum, ergenliğim ve gençliğim… Özellikle hayatımın bir parçası haline gelen, hayatımda büyük bir anlam ifade eden bir oyundu; Grand Theft Auto Vice City.  

   Oyunun daha dün piyasaya geldiğini hatırlarken, bu sürüm ile birlikte aradan tamamen 10 sene geçtiğini anladık. Şu an bu yazıyı yazarken bile kulaklarımda yankılanan Uniting Nations - Out Of Touch nakaratı, uzsuz bucaksız güzelliği ile Miami sahilleri, Vice Point, Washington ve Haiti bölgesi…

   Capcanlı güneşe sahip cennet, büyüleyici havası, plajları, renkli caddeleri ve lolitaları ile serinin en karizmatik karakteri Tommy Vercetti ile 80’li yılların müthiş yükselişi… Yaşadığım yeri bile bu harita kadar ezbere bilmem.
Oyun piyasaya çıktığı zamanlar insanı etkileyen o müthiş dokusu ve bilgisayar kullanımının lüks olduğu zamanda, internet kafelerin, Counter Strike sonrası vazgeçilmez fenomeniydi: Grand Theft Auto Vice City.  
Grand Theft Auto V’in beklendiği bu günlerde, aradan 10 yıl geçse bile halen ilk günkü tadını, heyecanını koruyan Vice City, bir de Oğuz Gürsel’in efsanevi Türkçe yaması ve araya eklenen Türk işi espriler ile oyuna kattığı zevkin tadı paha biçilemezdi. Biçileceğini de sanmıyorum artık.

   Madem 10 yıl geçmiş, GTA Vice City cebimize girecek kadar teknoloji ilerlemiş derken Oğuz Gürsel ile ilk duyurudan sonra bizde 10 yıllık efsane Türkçe yamayı mobil için tekrardan düzenleyelim dedik.

   Birkaç ay önce PC’deki GTA III yamasını direk mobile olduğu gibi aktarmıştık. Bunda ise zamanında kalan hataları, sözleri, bazı esprileri günümüze taşıyarak yepyeni bir hal almasını sağladık. Oyun, mobil için piyasaya geldiği günden beri, iki gece iki gün sadece bununla ilgilendim. Aral’dan da ayrılmama sebep olan üniversite hayatımı es geçip, derslere girmeyip, iki gün boyunca sadece bu yamayı hazır etmek istedim. Eh tabii böyle bir oyunun keyfine de bu yama olmadan bakmak istemedim, istemem de.

   ‘’Cebinize alo demek için TAB tuşuna basınız’’ ilerleyen teknoloji ile bu efsane yamadaki cümle bile ‘’Cebinize alo demek için (@) kısmına dokunun’’ olarak değiştirmek için bile Oğuz Gürsel ile saatlerce telefonda birbirimize alo diyerek konuştuk ve Türkçe yamayı düzenledik.

   Türkçe yamanın test aşamasında ise oyunu Sedat Bozkurt yani Z@GOR test ederek tamamladık. Yoğun sosyal hayatını bir süreliğine erteleyip, yardımcı olmaktan hiç çekinmedi ve sonuna kadar benimle ilgilendi. Kendisine teşekkür ederim.

Grand Theft Auto: Vice City, ceplerimize girmiş olabilir ama bizim sadece kalbimizde.  :)


- Tayfun Kumaş (TayfunKey)

Oğuz Gürsel’in  10. Yıla Özel Yorumu

   Tommy! Uzun zaman oldu! Yanar döner gömleğini özledim!

   Bundan 10 sene önce Vice City’nin renkli fotolarını görünce çok heyecanlanmıştık. GTA III Türkçe yamasıyla tecrübe kazandıktan sonra oyunun çıkış tarihini dört gözle bekledim.

   PC versiyonu çıktığı gün, oyunun keyfini çıkarmak yerine Türkçe yamasını bitirmeyi kafaya koymuştum ve tam 6 günümü gece gündüz klavye tuşlarına basarak geçirdim. Tabi bu uzun saatler bazen beyin mancıklaması geçirip aşırıya kaçan esprilerle, bazen de sinirlenip görevi tamamlayamayan beceriksizlere laf sokarak geçti. :) 6 gün, 120 saat çeviri yapmak kolay değil, beni affedin! 

   Oyunun Türkçe yaması, Level dergisinde ve birçok sitede yayınlandı. Oyunun piyasaya çıkışının 6. günü internette yayınlayınca doğal olarak birçok kişi şaşırdı. Hatta ön yargılı davranıp sadece ana menünün çevrildiğini sananlar oldu ancak bu yama %100 Türkçe yamaydı ve resmi bir yama değildi.

   Resmi yama olmamasının bilincinde olmayanlar benden biraz şikâyetçi oldular fakat beni savunanların sayısı ağır basınca internetteki tartışmalara müdahale etmeme gerek kalmadı. :)

   N'ayır için gelen tepkiyi Yeşilçamcılar savundu. Ne çok küfrediyor diyenlere cevabı diğer İngilizce bilen GTA’cılar cevap verdi. Evet oyun çok argo içeriyordu, GTA III’ten daha edepsizdi ve dümdüz gidilen küfürlerde yan çizmek olmazdı. :) Ben de bizim edepsiz küfür kültürümüzü biraz yumuşatarak yansıttım. 

   Senelerce internet cafelerin demirbaşı olan oyunu şimdi cepte taşıyabilmek çok güzel. Gerçi benim tablet anca apış arasına sığar ama olsun. :) 

   Yolladığınız yüzlerce tebrik maili için tekrar teşekkürler. 
- Lanet olsun dostum, bu bir Hollywood filmi değil, kahretsin! :) 


Karşınıza çıkan tüm yollar açık olsun, Oğuz Gürsel, Kanal D Haber, Vice. 
Türkçe Yama’nın Mobile Aktarım Süreci

   Türkçe yama, gerçekten iki gün boyunca ağır gelen bir çeviri oldu. Aslında ne kadar kopyala yapıştır yapıp düzenlesem de, hatalara karşı olan korku yedi bitirdi beni. Bir yanda PC’e ait olan yamadaki sözlere bakıyorum, bir yandan ise mobile hatasız olarak yazıyordum. Cümleleri tek tek aktardım. Nereden baksanız 5.000 cümle. Yani dile kolay…

   Bunu yaparken Credits kısmını es geçtim ve bazı yerleri hata riskine karşı orijinal halinde İngilizce bıraktım. Tabii bazı sözleri ise yeniden düzenledim. PC’de aynı yamayı kullananlar bu farkı anlayacaklardır. :)
Eğer soracak olacaksınız oyunda;  neden piskopat değil de neden pizkopat, değil mi? değil de dimi, degilmi? Öldü değil de geberdi gibi kısımları niye düzeltmedin? Aslında tüm bunlar bilinerek yapılmış bir olaydı ve yamanın esprisini çıkaran tek kısımdı.

   Kısaca tüm bunlar, bu yamaya özel, bu oyunun kalitesine, mizahına özel bilinçli bir şekilde yapılan çalışmadır. Yani senaryodaki diyalogları ciddi bir şekilde etkilemiyor, İngilizcesi olan bunu hemen fark edecekler. Ayrıca Vice Şehri kısımlarını oyunun adına göre Vice City, gebertme diye yazılınca hızlı okuyanlar tarafından hemen fark edilmesi için gebertME sözü olarak düzenlendi. 

   Kendini Türk Dil Kurumunda sananlara duyurulur; ‘’Ben Türküm dilimi koruyacağım, bla.. bla.. blaa..’’ Bari bu kısımda Türkçe’yi düzgün kullanın. :)

   Türkçe çeviriden birkaç örneği size tanıtmak istiyorum. Orijinal çevirisini bazı kısımlarda birebir çeviri yapmak yerine, tamamen o cümlenin anlamını kaybettirmeden yerelleştirdik.

Orijinali: The distance bar in the upper right of the screen gives you an indication to how close you are to your target do not let it fill or he will see you.
Bizim Çeviri: Sağ üstteki gösterge hedefle arandaki mesafeyi gösteriyor. Tamamen dolarsa hedef senin ne kadar yakışıklı olduğunu fark eder. Sakın görmesin seni.

Orijinali: Oh, wonderful. Incredible. Tommy, incredible. No wimps, Tommy, just real men, and the beautiful women!
Bizim Çeviri: Ooo, süper süper. Tommy, mükemmel. Dallamalar yok, Tommy, taş fırın erkekleri ve tas gibi lolitalar dolu!

Son olarak not alın bu müzikleri. Oyundaki en sevdiğim Tracklistlerden bazılarıdır; 
- Cutting Crew – Died in Your Arms
- Whitesnake - Here I Go Again
- Fat Larry's Band - Act Like You Know
- Uniting Nations - Out Of Touch
- Laura Branigan - Self Control
- Michael Jackson - Billie Jean 


Birkaç tane daha vardı ancak isimleri aklıma gelmiyor. Bunlardan biri çaldığı zaman görevi etkilemeyecek bir yere çekerdim arabayı dinlerdim. :)

Son olarak ise bir an önce yamayı hazır edebilmek için oyunda Türkçe karakterler kullanamadık. Yine zamanla buna alışıyorsunuz. Ayrıca Türkçe karakter için uğraşsaydık, bu iş cidden inanılmaz derecede bıkkınlık verirdi. Resmi yama değil sonuçta. Umarım beğenirsiniz. İyi eğlenceler.
-          Tayfun Kumaş (TayfunKey)

55 yorum:

 1. oyunadaki arabaları nasıl değiştirebilir peki

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Henüz demedim o aşamayı ama z@gor deneyip, olmadığını söylemişti.

   Sil
 2. yamayi kurduktan sonra oyundan atmaya basladi, buna bir cozum getirebilir misiniz?

  YanıtlayınSil
 3. yukaridaki benim. sanirim grafik ayarlariyla ilgili, afedersiniz.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sağolasın bir anlık korkuttun beni :) Test ettik zaten hata vermemesi için olsun sen yinede hatayı nerde verdi söylersen sevinirim. Sorun senden kaynaklı olsa bile :)

   Sil
 4. samsung galaxy s3 de kurulumu yapamadım sertifika hatası diyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Yasal bir yama olsun diye download kısmını iptal ettim.

   Sendeki uygulamayı sil, SD dosyan kalsın. Sonra yamayı kur oyuna başla.

   Tekrar hata alırsan tam tersini yap. SD dosyanı bir yere kopyala, sonra VC'i tamamen sil. Benim yamayı kur, SD dosyasını yerine at, simgeye dokun ve oyuna başla.

   Dediklerimi düzgün gene yaparsan kesinlikle çalışacaktır. :)

   Sil
 5. nerden inciderez HVGA galaxy acede çalışırmı

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Türkçe yamayı buradan indirebilirsin ama asıl oyun link paylaşımı yapmıyorum. Dediğin yerde çalıştıranlar var.

   Sil
 6. kayıtlı oyunuma girdiğimde menüden statlara yani son duruma bakmak istediğimde oyundan atıyor

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İyi hatırlattın, eklemeyi unutmuşum. PC'deki yamanın aslı PC de de böyle düzeltilmeyen sorun vardı. Sık sık son duruma girince ya da arada bir girince oyundan atıyor. Bu yüzden girmemeye çalış, zaten pek önemli bölümde değil.

   Sil
 7. Keşke Android platformum oyunu çalıştırabilse. Yama enfes görünüyor. Ellerine sağlık.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ederim. Android platformun nedir? Google Play indirmene izin vermiyorsa v1.2 SD olanını indir. Yapacak birşey yok orjinale izin vermeyen, korsana izin veren oyun olmuş :)

   Sil
 8. ios için türkçe yama çıkar mı tayfun bey?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O da hazır :) Konuya ekleyeceğim ama buyur buradan: http://www.iphoneyardim.net/appstore_oyunlar/79360-gta_vice_city_-_100_mobil_uyumlu_turkce_versiyon.html

   Sil
  2. Hocam Türk oyuncusu için yaptığın şeylere bakarsak gerçekten senin hakkın ödenmez.. Saol herşey için

   Sil
  3. Rica ederim Adsız :) Yani her kimsen :) Elimizen geleni yapıyoruz, genel olarak eleştiri yerine sadece ufak bir teşekkür yeter.

   Sil
 9. Arkadaşım emeğin için sağol ama crack li oyunum heba oldu bunun yüzünden. Yamayı kurarken hata veriyordu aynı isimde kurulu var zaten diyerek. sonra hepsini sildim bu yamanı kurup sonra sd karta obb ye datayı yükledim. hata veriyor oyun başlamıyor. bir sürü kombinasyonla 1 saat ne yaptıysam olmadı. En sonunda yamayı yüklemeyeyim eski haline döndüreyim bari diyerek tekrar sildim eski usulünde yükleyincede oynayamazsın çünkü oyunu satın almadın dedi. yani oyun heba oldu. Telefonum htc one x

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim.

   Dostum şu yazdıklarını görünce kurulum kısmını hani herkes halledebilir diye düşündüğüm için pek detaya girmemiştim. Yamayı 1000'den fazla kişi indirmiş, genel olarak forumlara da baktım çoğu başarılı ama bazı sıkıntı yaşayan oyuncular var, onu kurulum aşalamasında yazdıklarımın yetersiz olduğuna bağlıyorum. Biraz daha genişleteceğim yazıyı.

   Senin derdine açıklama getireyim önce;
   - Oyunu satın almalısın, indirmelisin vs... apk dosyasında onları ben iptal ettim, yasallığı bozmamak adına. Açıklamayı daha sonra uzun uzun yazacağım konuya.

   Crack'li ve indirerek oynuyorsan oyunu... (Hiç sevmem bu muhabbeti ama yardım edeyim)

   GTA Vice City 10 Year Anniversary'in v1.2 sürümünü indir. SD olanı bul bir yerden ve indir. Ya da Google Play'den satın al.

   Daha sonra ise tüm uygulamayı ve SD dosyalarını telefonundan sil, yani Vice City'e karşı temiz olsun.

   Peşine benim yamadaki apk'i kur, kurduktan sonra tamam deme, bitti de. Sakın başka eylem yapma.(VC'e ait herşey silindiyse lisans sorunu falan filan zırt pırt sormaz)

   Ondan sonra SD dosyalarını gerekli yere at, oyunun simgesini tıkla ve oyuna başla...

   Bu dediklerimi düzgün bir şekilde yaparsan Türkçe yama kesinlikle çalışır...
   ---
   Öylesine PC'e bakim demiştim, cevap yazmadan edemedim. Duruma göre kesinlikle cevap yaz. Yarın anasayfanın sonuna bakmayı unutma güncelleme yazısı yazacağım.

   Sil
  2. Çok teşekkür ederim. Haklısın aslında, ben 1.0 olanını indirmişim oyunun, muhtemelen o yüzden sorun çıktı fakat marketten oyunu orjinal almaya karar verdim. o kadar emek vermişsiniz birde oyunu korsan indirmek dokundu şimdi bana :) İndirme işlemi bitsin yamanızı ilk iş kuracağım.

   Sil
  3. v1.2 eski sürümlere göre gerçekten harika fixlenmiş oyun. Benim yamayı geçtim orjinali kursanda kasmalar, oyundan atmalar devam eder. v1.2'e geç faydasını fazlası ile göreceksin. Sistemin benim sistemde daha iyi, hiç sorun çıkarmaması lazım. :) Şimdiden iyi eğlenceler.

   Sil
 10. Merhaba, ben jb kullanmıyorum acaba bu itoolsu kullansam benim için bir sorun olur mu ? Teşekkürler...

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Biz onu defalarca denedik. Apple'ın böyle bir sorunu var, jb olmaksızın hiçbir programda, oyunda ya da bir dosyada değişiklik yapınca kabul etmiyor. Etmeyince JB yapalım dedik sonradan. İlk başta yasal olmayan bir iş olduğunu düşündüğüm için devam etmemiştim buna ama öğlene doğru güncelleme yapacağım bu konuyla ilgili.

   Yamayı 1000'den fazla kişi indirmiş, genel olarak forumlara da baktım çoğu başarılı ama bazı sıkıntı yaşayan oyunlar var, onu kurulum aşalamasında yazdıklarımın yetersiz olduğuna bağlıyorum. Biraz daha genişleteceğim yazıyı.

   http://www.donanimhaber.com/iphone/haberleri/Apple-Jailbreak-yasal-olabilir-fakat-cihazlar-yine-de-garanti-kapsamindan-cikar.htm

   Sil
  2. http://www.iphoneyardim.net/appstore_oyunlar/79360-gta_vice_city_-_100_mobil_uyumlu_turkce_versiyon-3.html Nasıl yani bu linkteki, itools anlatımı işe yaramıyor mu yada itools la ilgili bi anlatım var onu yapsam cihazımda bir sorun yaşar mıyım ? (garanti dışı kalma veya iyi çalışmama vb)

   Sil
  3. Biz denediğimizde işe yaramamıştı ama oradaki arkadaş kısa zamanda cevap verir size. Belki ben beceremedim :)

   Sil
 11. enfes gözünüyor keşke android cihazım olsa..(pc için olanı yüklemiştim oda güzel)

  YanıtlayınSil
 12. bu yama gta vice cityinin hangi sürümünde çalışıyor acaba ? 1.03 yada 1.02 indereceğim ona görede :)

  YanıtlayınSil
 13. Elinize sağlık. Çok güzel bir çalışma. Emeğinizi taktir ediyoruz.

  YanıtlayınSil
 14. 1.3 içinde çıkıcakmı?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Konuyu şimdi güncelledim. v1.3 yamasını indirebilirsin.

   Sil
 15. Tayfun kardeş öncelikle sana çok teşekkürederim 1.2 yi indirip samsung galaxy s2 me yükledim yanlız s2 için yeni 1.3 güncelleme yayınlandı 1.2 de donma yaşıyoruz neyse lafı uzatmayayım 1.3 içinde tükçe çıkacakmı çıkarsa tükçe oynama şansım olur ve çok sevinirim çıkmazsada canın saolsun ellerine sağlık tekrar tekrar tşkederim

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Erkan çok teşekkür ederim. Bende bugün v1.3'e geçtim. Hazır şu an vaktim varken, konuda güncelleme yaptım v1.3 yaması hazır, indirebilirsin. Güncelleme sonrasını okursan süper olur. Sorun yaşamazsın :)

   Sil
 16. Oyunu ben Google Play dan satın aldım. Şimdi benim telefon Galaxy mini 2 ama çok kasıyor.Hani Ekran yüzünden Galaxy W uyumlu değil ya.Şimdi ben senin dediğim uygulamalarını yapsam W açılırmı? (Türkçe yama içinde çok teşekkürler)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Dediğim gibi v1.3 özellikle Galaxy sürümleri ve S2 yeni güncelleme sonrası çıkan hata ve kasma sorununu ortadan kaldırmaya yönelik bir güncellemeydi. Aynen dediğim gibi yaparsan büyük ihtimalle tüm sorunlar kalkacaktır.

   Sil
  2. Teşekkürler.İyi bir gün dilerim.

   Sil
 17. tayfun bey öncelikle kolay gelsin ve teşekkürler.galaxy s3 kullanıyorum.vermiş olduğunuz 103 apk sını kuruyorum.aç diyorum.direk önüme xapk hatası olan ekran geliyor.iptal deyip çıkıyorum.data dosyasını yüklüyorum.sonra oyuna giriyorum.siyah ekran geliyor.bi yerde okumuştum- orta tuşa basıyorum.gelenler arasında gene gtayı seçiyorum ama gene siyah ekranda kalıyor.ne yapabilrim.teşekkürler

  YanıtlayınSil
 18. oyun xperia s de çalışmıyor.arabaya bindikten hemen sonra donuyor

  YanıtlayınSil
 19. Merhaba Tayfun Bey. Biz de arkadaşımla sizin gibi bir yama yapıyoruz :) Bir sorumuz var: Yeni APK Yapmak yerine american.gxt i dosya yöneticimizden değiştirerek yapsak olmaz mı?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bu arada Turkcell Maxiplus 5 kullanıyorum oyunda sorun yok :)

   Sil
  2. Apk editor ile açarsan olur.

   Sil
 20. Ya hay yapıcağın ise turbobite upload niye ediyosun 10 dakika bekliyorum sonra yine bekletiyo mediafire zippysharenin suyu mu çıktı ?

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. O saydığın siteler dahil olmak üzere dosya.tc, hotfile, rapidshare ve diğerleri 15-30 gün içinde yamayı sildi. 2007'den beri 4shared'i kullanıyordum ama o da geçtiğimiz sene kendini bozdu. Zar zor o kadar dosyayı Turbobit'e upload ediyorum. Turbobit'in bekletme gibi gıcık yöntemi olsa bile yine de şu anki en değerli upload sitelerinden biri.

   10 dakika bekletme konusunda sana ufak bir tüyo vereyim, eğer premium'un yoksa: O ara modemi resetle, yeniden aç devam eder.

   Sil
 21. Bu yorum yazar tarafından kaldırıldı.

  YanıtlayınSil
 22. şefin yanina gittiğimiz ilk bölümlerden biri var ben tam şefin yanına gideceğim oyun donuyor ve oyundan atıyor bunun sebebi nedir cihazım ise casper nirvana 7 tablet

  YanıtlayınSil
 23. türkçeyi 1.0.3 e uygulayamzmisiniz cünkü v1.0.2 de oyun donuyor?

  YanıtlayınSil
 24. Gardaş sizin allahınıza gurban emeği geçen tüm kardeşlerin ellerine klavyelerine telefonlarına sağlık bu oyunu 10 defa indirdim açılmadı (obb dosyası + apk dosyası) senden apksini indirdim obb dosyası zaten vardı bi girdim açıldı hemde türçe o donma şikayeti yapan arkadaşlarda takıldıkları görevde dili değişsinler takıldıkları yerden sonra tekrar türkçe yapsınlar o iş tamam olur. TÜM EKİBİN ELLERİNE SAĞLIK...

  YanıtlayınSil
 25. Dediklerinizi harfi harfine yaptım oyun kurdum efektlerini düşük ayara getirdim. tabi önce uygulamayı kurdum kurulum 15 sn felan sürdü sonra Andoid/obb/com.rockstargames.gtavc klasörüne gerekli dosyayı attım Oyuna girdim başta sorun olmadı ama görev yaparken atmaya başladı.arrel brayn döndü görevinde yani Şu yemek şefini dövme görevi diyim kent paulun yanına gidip dönerken karakola varmadan oyundan atıyor. Ayrıca oyunu korsan kullanıyorum. Yani obb dosyasını hem v1.03 hemde 1.01 denedim Aynı sorun buna bi çözüm getirirseniz sevinirim

  YanıtlayınSil
 26. KRDEŞ YARDIM! OYUNU DÜZGÜNCE KURDUM OYUNU GÖREV YAPMADAN OYNARKEN KESİNLİKLE NE DONMA NE KASMA OLUYOR FAKAT GÖREV YAPARKEN OYUNDAN ATIYOR BUNA Bİ ÇÖZÜMMMM TABLETİM ÇİFT ÇEKİRDEKLİ 1.5 GHz işlemcisi var
  ve MALİ 400 EKRAN KARTI

  YanıtlayınSil
 27. Bilgisayardan com.rockstargames.gtavc giriyorum 0 kb gözüküyor. Ama telefondan file manager ile girince 1 gb gibi bir dosya var. Yani bilgisayardan girdiğimde dosya gizli heralde diye düşündüm. Klasör seçeneklerinden gizli dosyaları göster ve sistem dosyalarını göster yaptım ama yine değişen bir şey olmadı. Yardım edin !

  YanıtlayınSil