25 Nisan 2009 Cumartesi

GTA Istanbul City (GameTurks) – 2005

GameTurks sitesinden Nidokral & _DenizeruS_’un 2005 senesinde Grand Theft Auto: Vice City için hazırladığı GTA Istanbul City modudur. Seneler sonra TayfunKey tarafından hazırlanan Mod Installer Script’i ile modu daha rahat kurabilirsiniz.

GTA Istanbul City, Texture ağırlıklı bir moddur ancak döneme göre türünün tek örneğidir.

GTA Istanbul City Kurulum!
·         GTA Istanbul City modunu buradan sitesinden indiriniz ve indirdiğiniz gtastanbulcity.rar dosyasının dosyalarını Winrar ile çıkartınız.
·          TayfunKey olarak benim hazırladığım kolay kurulum dosyasını da buradan indiriniz.
·         Dosyaları çıkarttıktan sonra GTA Istanbul City 1 Kolay Kurulum [TayfunKey] dosyasının içindeki installscript_gtavc.txt isimli not defteri dosyasını, gtastanbulcity klasöründeki models - GTA.img klasörüne atınız ve models - GTA.img dosyasını masaüstüne kopyalayınız.
·         GTA Istanbul City 1 Kolay Kurulum [TayfunKey] klasörünün içindeki GTA Mod Installer v4.0 adlı programı çalıştırın ve aşağıdaki işlemleri başlatın.

Program çalıştıktan sonra Continue seçeneğini tıklayınız. Önünüze çıkan penceredeki Install a mod (with a script file) to GTA3 or Vice City olan yeri işaretleyin ve Next diyerek devam ediniz.

Sonraki ekranda ise I want to select a folder that contains all of the mod's files kısmını işaretleyiniz ve tekrar Next diyerek önünüze çıkan penceredeki "..." seçeneğine basıp, içine  installscript_gtavc.txt isimli dosyayı attığımız models - GTA.img klasörünü belirtiniz.

Sonraki ekrandaki "..." seçeneğini tıklayınız ve oyunun yüklü olduğu Grand Theft Auto Vice City'nin dosya ve klasörleri gösteriniz. (Örn: C:\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto Vice City)

Doğru yeri belirttikten sonra tekrar Next seçeneğini işaretleyiniz. O an size gta3.img'deki eski dosyaları yedeklemenizi soracaktır. İster yedekleyin, ister yedeklemeyin size kalmış.
(Mesela klasör ismine Sığır Aydın yazabilirsiniz)

Artık 30 saniye boyunca IMG dosyalarının yüklenmesini beklemeniz gerekecek. Yükleme tamamlandıktan sonra Exit diyerek yükleme programını kapatın.

·         Yeniden gtastanbulcity klasörünün içine giriniz ve IMG Tool 1.3 ya da IMG Editor programlarından birini kullanarak gta3.img dosyasına models - GTA.img klasöründeki TXD dosyalarını yükleyiniz.

Mesela IMG Editor 1.3 programını açın ve File\Open dedikten sonra …Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto Vice City\models klasöründeki gta3.img dosyasını seçiniz.

Action\Add dedikten sonra models - GTA.img klasöründeki tüm TXD dosyalarını seçin ve gta3.img dosyasının içine Import edin. Böylelikle gta3.img için dosya yükleme işlemini bitirmiş olacaksınız.

·         Son işlem olarak gtastanbulcity klasöründeki models’in dosyalarından particle.txd & fonts.txd isimli dosyaları …\Program Files\Rockstar Games\Grand Theft Auto Vice City\models klasörüne atınız ve dosya değişimini tamamlayınız.

Bütün İşlemler bu kadar. Artık oyuna başlayabilirsiniz. İyi oyunlar.

DOWNLOAD!

2 yorum:

  1. istanbul culture

    http://www.istanbulcities.blogspot.com/

    YanıtlayınSil
  2. Tayfun abi blogumda paylaşabilir miyim? (senden alıntıladığımı belirterek)

    YanıtlayınSil